FACEBOOK

HARILIK VAREMEROHI

Harilik varemerohi (Symphytum Officinale L.)


Ajalugu
Nimi on tuletatud ladinakeelsest sõnast symphyo, mis tähendab ühendit ja phyton, mis tähendab taime. Vanad kreeklased ravisid haavu hariliku mahlaga, uskudes, et see soodustab rebenenud kudede paranemist. Rooma naturopaat kirjeldas, kuidas juure keetmisel tekib kleepuv pasta, mis suudab lihatükke kokku kleepida. Kastoorpasta kõvastub nagu krohv. Varem kasutati raudrohi lahinguväljal luumurdude ravimiseks. Alates iidsetest aegadest on harilikku rohtu peetud väga oluliseks ravimiks. Arvukad inglisekeelsed nimetused vihjavad ka hariliku hariliku tõugu raviomadustele (nt kokkutõmbav luu, skelett, luusirgendaja, sinikas). 16. sajandil oli raudrohi peamine ravimtaim haavade, põletike, haavandite jms parandamisel. Varem peeti sarviku lehti söödavaks. Nad tegid isegi varemerohust veini. Tänu sellele, et raudrohi on väga kiire kasvuga, kasvatati seda vanasti lemmikloomatoiduna. Nüüdseks on aga raudrohust leitud mitmeid toksiine, mistõttu seda tava enam ei soovitata. Tänaseni on säilinud mitmeid sisekasutuse retsepte. USA-s on varemerohi endiselt kaubanduslikult saadaval sisekasutuseks (hoolimata tõestatud toksilisusest ja võimalikust kantserogeensusest).


Hariliku varemerohu levik
Looduses ojade, jõgede kallastel, metsaservadel ja muudel märgaladel. See on laialt levinud ravimtaim. Seda kasvatatakse laialdaselt erinevates sortides dekoratiivseks kasutamiseks. Varemerohi on Euroopast, Lääne-Siberist ja Väike-Aasiast pärit ürt. Praeguseks on teada 35 harilikku harilikku liiki.

Kirjeldus
Tugev, kare, paksu, pruuni, lihaka risoomiga mitmeaastane taim. Püstiste ja ovaalsete lehtede kobarad. Kasvab 1,2 meetri kõrguseks. Karikakujulised lillad, roosad või valged rikkalikud õied kasvavad lokkis. Õitseb kevadel. Juur on piklik, lihakas, pealt must ja seest valkjas. Juurest pärinev mahl on kleepuv ja maitsetu.

Kasutatavad osad
Loodusmeditsiinis kasutatakse juurt ja lehte. Kõige aktiivsemad ained juurtes on hariliku hariliku kasvu algfaasis või perioodil, mil taim juba kuivab.

Omaduste klassifikatsioon
Tervendav, põletikuvastane, kokkutõmbav ja rahustav.

Kontrollitud mõjud
Varemerohi ravib haavu ja soodustab kudede kiiret taastumist. Eriti soovitatav nikastuste, sinikate, spordivigastuste korral. Kui määrime põldmarja paikselt kahjustatud piirkonda, vähendame turset ja kiirendame paranemist. Saavutame suurepäraseid tulemusi erinevate põletike, liigesevalude, liigesepõletike korral, kiirendame luumurdude paranemist. Hobune on väga tõhus ka veenilaiendite, aeglaselt paranevate haavade ja haavandite korral. Hariliku hariliku verd ringleva võime tõttu on see sobiv lisand spasmide vähendamiseks. Koliin vastutab verevalumite vere kiirendatud resorptsiooni eest. Varemerohi sobib ka kuivade ekseemivormide korral. Edu korral saate akne ilmingute mahasurumiseks kasutada varemerohi. Varemerohuga võib kopsuhaiguste puhul hõõruda rindkere ja selga.

Rakendus
• Valu liigestes, sidemetes ja kõõlustes
• Kui haav on lahtine (nt jalahaavand), kantakse haavaservadele harilikku rohtu.
• Nikastuste, verevalumite ja nüri traumade korral
• Jalahaavandite korral
• Supresseerib spasme
• Ekseemi ja akne erinevate vormide korral

Tingimused maksimaalse efekti saavutamiseks
• Kasutage ainult välispidiselt.
• Võib kasutada massaažina või hõõruda.
• Efekti tugevdamiseks soovitame kasutada mähisena. Kanname peale suurema koguse droogi ja keerame kilesse. Lõpus mähi korralikult rätikusse. Lase mõjuda paar tundi või kuni järgmise päevani.

Kõrvalmõjud
Raseduse ja rinnaga toitmise ajal tuleb varemerohi kasutada ettevaatusega. Ärge kunagi võtke varemerohu juurt seespidiselt. Mõned autorid mainivad hariliku lehtpuu lehtede võimalikku sisemist kasutamist. Lehtedes on pürrolizidiini alkaloidide kontsentratsioon väiksem, kuid nende ainete organismis akumuleerumisvõime tõttu ei ole lehtede kasutamine soovitatav. Kui otsustate neid siiski kasutada, siis vähemalt maksimaalselt 2 nädalat ja väikestes annustes.

Toksilisus
Viimasel ajal räägitakse üha enam inimestest, et seespidisel kasutamisel on see mürgine ja kantserogeenne. Mõned allikad teatavad suukaudsel manustamisel isegi kõrgest toksilisusest. Seetõttu, hoolimata paljudest soovitustest, ei soovita me seda tungivalt kasutada! Raudmarja kasutamine kosmeetikas on täiesti ohutu, kuna pürrolidiini alkaloidid metaboliseeruvad toksiinideks alles pärast seedesüsteemi läbimist. See ei läbi naha barjääri.

Retseptid
Kõige tõhusamad rohumarja sisaldavad retseptid on salvid, geelid, piimad ja alkohoolsed ekstraktid. Kõik need taotlusvormid leiate meie tootevalikust.
Kasulikud artiklid
Made on
Tilda